Nová generácia inteligentného SUV Coupé

FENGON 5

Cenníky a brožúry

Testovacia jazda

Technické parametre

Galéria

Interiér automobilu Vám príjemne presvetlí dvojdielna panoramatická strecha, ktorá vám umožní vychutnať si nielen prirodzené presvetlenie interiéru ale taktiež dopriať si čerstvý vánok počas cestovania.

Dongfeng FENGON 5 Vám prináša štyri farebné varianty karosérie: modrá, biela, čierna, alebo tmavočervená, pričom v každej z nich sa odráža pocit luxusu a pohodlia ktorý Vás bude sprevádzať na cestách.

Pocit luxusného vozidla o to viac umocňujú exteriérové doplnky s chrómovými líniami v prednej časti vozidla s jasne výraznými detailmi a centrálne umiestneným logom.

Multifunkčný volant je potiahnutý syntetickou kožou a vybavený multifunkčnými tlačidlami na ovládanie rôznych prvkov, ako je palubný počítač, multimediálny systém a telefón.

Nové SUV Dongfeng FENGON 5 obsahuje parkovacie senzory kombinované s parkovacou kamerou, vďaka čomu sa Vám uľahčí parkovanie. Parkovacia alebo aj 360°kamera Vám na veľkej obrazovke pomôže vidieť predmety alebo ľudí nachádzajúce sa mimo Vaše zorné pole. Vo vyššej verzii má toto vozidlo aj 360°kameru, vďaka ktorej máte pod kontrolou celý priestor okolo Vášho vozidla.

Nakoniec si všimnete, že sedadlá, dvere a lakťové opierky majú čierne alebo červené čalúnenie z NAPPA syntetickej kože, ktorá dodáva interiéru vozidla veľkú eleganciu a príjemný pocit v každom okamihu jazdy.

Osvetlenie

Automobil je vybavený aj dynamickými smerovými svetlami a tiež prisviecovaním do zákrut pomocou LED hmlových svetiel, vďaka čomu získate lepší prehľad o situácii na vozovke.

Pohodlie

Kožený interiér zo syntetickej NAPPA kože s vyhrievaním sedadiel a s elektricky nastaviteľným sedadlom vodiča a spolujazdca Vám prinesie pohodlie pri dlhých cestách za prácou ale aj za zábavou. Pocit pohodlia Vám o to viac umocnia ergonomické a pohodlné sedadlá.

Klimatizácia

Pôžitok z jazdy na Vašich cestách Vám zabezpečí inteligentná regulácia klímy a vyhrievané predné sedadlá so syntetickej NAPPA kože, ktoré sa ovládajú jednoducho dotykom na dotykovej obrazovke na centrálnom ovládacom paneli.

SUV Coupé FENGON 5 ponúka oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá

Okrem športového dizajnu exteriéru má SUV FENGON 5 aj sériu príslušenstva najnovšej generácie, napríklad multimediálnu jednotku s 10,25-palcovým dotykovým displejom, ktorá umožňuje centrálne ovládanie vozidla a konektivitu s mobilnými telefónmi.

Bezpečnosť

O vašu bezpečnosť na cestách sa stará najmodernejší skelet karosérie s vysoko pevnostnej ocele. V prípade kolízie Vás samozrejme ochránia predné a bočné airbagy.

O vašu bezpečnosť sa staráme nielen počas cesty ale aj na jej začiatku a konci pomocou elektrických parkovacích senzorov a parkovacej kamery s ktorou neprehliadnete žiadnu prekážku.

Výber režimu jazdy

Fengon 5 Vám pomôže vychutnať si dynamický štýl jazdy pomocou štandardne dodávanej automatickej prevodovky, ktorá Vám ponúka možnosť zvoliť si z 3 rôznych jazdných režimov.

Komfort: pre každodennú premávku.
Šport: zvlášť pre fanúšikov športovejšieho štýlu jazdy.
Zima: na jazdu v zlom a zimnom počasí.

Kožený interiér Nappa

Čalúnenie sedadla je vyrobené zo syntetickej kože Nappa, ktorá je známa svojou mäkkosťou, odolnosťou a vysokou kvalitou. Predné sedadlá sú navyše vyhrievané a sedadlo vodiča a spolujazdca aj elektricky ovládané.

Dvere sú taktiež potiahnuté kvalitnou mäkkou syntetickou kožou s prešívanými detailami, ktoré odkazuje na chvost čínskeho Phoenixu, ktorý je symbolom čestnosti a milosti.

Športový a štýlový

Nový Fengon 5 posúva športovosť a štýl na vyššiu úroveň s vylepšenými a pútavými detailmi v každom ohľade. Chrómovaná radiaca páka je zakončená rafinovanými mäkkými materiálmi pre ešte pohodlnejšie ovládanie.

Bezkľúčový prístup a Start-Stop

Inteligentný kľúč odomkne a uzamkne vaše vozidlo bez použitia rúk a pomocou tlačidla štart-stop môžete zapnúť alebo vypnúť motor jednoduchým stlačením tlačidla.

Vďaka bezkľúčovému prístupu viete otvárať dvere batožinového priestoru, čo Vám uľahčí využívať Vaše auto bez námahy.

18-palcové disky z ľahkej zliatiny

18-palcové disky vyrobené z vysoko kvalitného materiálu sú vybavené širokými pneumatikami (235/50/18), vďaka ktorým si budete môcť užiť Vašu jazdu naplno a zvyšujú kontakt medzi Vašimi pneumatikami a povrchom vozovky.

INTEGROVANÁ PALUBNÁ KAMERA

Štandardná integrovaná palubná kamera so širokým uhlom záberu zaznamenáva každú dopravnú situáciu a poskytne Vám nespochybniteľné dôkazy v prípade nehody.

Galéria

Technické parametre

Výbava Classic Classic+
Motor SFG15TA SFG15TA
Zdvihový objem (l) 1,498 1,498
Max. výkon motora (kW) 101 101
Max. krútiaci moment (Nm) 220 220
Palivová nádrž 58l, kovová nádrž 58l, kovová nádrž
Počet sedadiel 5 5
Prevodovka CVT(VT5) CVT(VT5)
Rozmery (mm) 4685 / 1865 / 1645 4685 / 1865 / 1645
Rázvor (mm) 2790 2790
Rozchod kolies (mm) 1580 1580
Prevádzková hmotnosť (kg) 1665 1665
Najväčšia prípustná hmotnosť (kg) 2065 2065
Maximálne zaťaženie náprav predná/zadná (kg) 1061/1004 1061/1004
Spotreba l/100 km
Nízky cyklus 12,125
Stredný cyklus 8,631
Vysoký cyklus 8,250
Veľmi vysoký cyklus 11,248
Kombinovaný cyklus 9,906

Vďaka nepriamemu vstrekovaniu ideálne na prerobenie na plyn!

*Zobrazenie vozidiel na fotografiách a grafikách má ilustračný charakter a môže sa líšiť od reálneho vyhotovenia vozidla v závislosti napr. od výbavového stupňa, alebo verzie vozidla.